News

Probiootikumid – vähivastane võitlus

Soolestikus leidub häid ehk organismile kasulikke baktereid, mis võtavad osa seedimisprotsessist ja soodustavad soolte peristaltikat. On väga palju näiteid selle kohta, kui tähtis roll on neil meie immuunsüsteemi stabiliseerimisel. Nendest bakteritest sagedamini esinevad on Lactobacillus acidophilus ja Lactobacillus bifidus.

Kasulik ja tervislik jogurt

Jogurt ilmus meie toidulauale suhteliselt hiljuti, kuid on muutunud väga populaarseks. Jogurt on praegu üks igapäevasemaid toiduaineid kogu maailmas.

Jogurt on poolvedel kääritatud piimatoode, mida valmistatakse piimhappe juuretisest. Nimetus „jogurt” on pärit türgi keelest, mis otseses tähenduses on tardunud piim.

Lactobacillus acidophilus – kasulikud soolebakterid

Kui palju te teate inimorganismis elavatest bakteritest? Kui arvate, et need on tillukesed ohtlikud mikroorganismid, mis ohustavad teie tervist, siis soovitame edasi lugeda, et teada, missugused on iga inimese soolekulglas elutsevad kasulikud bakterid.

1935. aastal näitasid esimeste kliiniliste uurimuste tulemused, et Lactobacillus acidophilus suudab kroonilise kõhukinnisuse all kannatavate patsientide vaevusi märgatavalt parandada. Seega võib järeldada, et see bakteriklass on nagu „valged rüütlid”, kes on pidevalt valmis organismi aitama ja tervendama.

Kas sa jälgid, mida sööd?

Ideaalset tervist ei ole võimalk saavutada, kuid tuleb kasutada iga võimalust, et tervist hoida heas ja nooruslikus aktiivses seisundis ja.

Oletame, et su seedekulgla tervislik seisund on kümnepalli süsteemis saanud hindeks neli. Mida peaks  tegema? Sa ei pea iga hinna eest saama hindeks kümme. Piisab, kui saad kaheksa. Isegi siis tunnevad su sooled end tunduvalt paremini, umbes nii, nagu oleks saanud turgutavat massaaži. Enesetunne on kohe parem ja eluiga pikeneb.

Kuidas vältida 2. tüüpi diabeeti?

Ini­me­ne ei saa mõju­ta­da oma va­nust ega pä­ri­lik­ku eel­soo­du­must, kuid tasub teada, et enne haigestumist 2. tüüpi diabeeti* võib peaaegu alati täheldada prediabeeti– kõrgendatud veresuhkrutaset (mis on kõrgem, kui normaalselt peaks olema, kuid samas väiksem, et diagnoosida diabeeti**).