Kas sa jälgid, mida sööd?

Ideaalset tervist ei ole võimalk saavutada, kuid tuleb kasutada iga võimalust, et tervist hoida heas ja nooruslikus aktiivses seisundis ja.

Oletame, et su seedekulgla tervislik seisund on kümnepalli süsteemis saanud hindeks neli. Mida peaks  tegema? Sa ei pea iga hinna eest saama hindeks kümme. Piisab, kui saad kaheksa. Isegi siis tunnevad su sooled end tunduvalt paremini, umbes nii, nagu oleks saanud turgutavat massaaži. Enesetunne on kohe parem ja eluiga pikeneb.

Kui sooltega on pidevalt probleeme, mis teevad su elu vaevaliseks ja närviliseks, siis parim, mida võime soovitada, on paari nädala jooksul teeselda hullu teadlast. Sega erinevaid toite, kombineeri, ja võimalik, et leiad enda jaoks sobiliku.

Söödud toidul on tohutu mõju seedimisele, seega on su enda võimuses muuta oma eluviisi ja enesetunnet, sest sina oled ainuke, kes teab, missugused toidud on sinu jaoks head. Toiduaineid on väga palju ja selleks, et nende seast valida sobivam, tuleb teha toiduainete ärajätmise test. Katkesta mingi toiduaine tarvitamine kolmeks päevaks. Sel ajal jälgi hoolikalt oma enesetunnet – töövõimet, meeleolu ja ainevahetust.

Mõned toiduainerühmad ja järjestus, kuidas neid peaks ärajätmise testiga kontrollima:

  • Nisujahu tooted;
  • piimatooted;
  • valkained;
  • süsivesikud (sh ka  suhkur);
  • rasvad;
  • toiduvärvid.

Kui jätad oma toidulaualt mõne nendest toiduainerühmast välja, siis arvatavasti peaksid märkama muudatusi enesetundes. Ärajätmise  testi tehes peab olema hoolikas ja märkama, millised toidud tekitavad vaevusi, millised heaolu. Kolmepäevase testi abil on võimalik avastada ka allergiaid, millest sa ei pruugi eelnevalt midagi teada. Eksperimendi käigus saad panna diagnoosi ja vältida toiduaineid, mida su organism ei taha vastu võtta. Kõige parem saavutus on see, kui test teeb head su seedimissüsteemile , muudab su tervemaks ja nooruslikumaks.

Allikas: Maikls F. Roizens, Memets C. Ozs, „TU omaniku käsiraamat: tunne oma keha ja hoia end terve ja noorena/uslikuna”, Zvaigzne ABC, 2008.