Lactobacillus acidophilus – kasulikud soolebakterid

Kui palju te teate inimorganismis elavatest bakteritest? Kui arvate, et need on tillukesed ohtlikud mikroorganismid, mis ohustavad teie tervist, siis soovitame edasi lugeda, et teada, missugused on iga inimese soolekulglas elutsevad kasulikud bakterid.

1935. aastal näitasid esimeste kliiniliste uurimuste tulemused, et Lactobacillus acidophilus suudab kroonilise kõhukinnisuse all kannatavate patsientide vaevusi märgatavalt parandada. Seega võib järeldada, et see bakteriklass on nagu „valged rüütlid”, kes on pidevalt valmis organismi aitama ja tervendama.

 

Nendel headel ja organismile kasulikel bakteritel on erinevaid nimesid: L. Acidophilus, probiootilised ja ka sõbralikud bakterid. Nimetusedki näitavad, et need bakterid on tervisele kasulikud ja organismile vajalikud.

Välismaine kogemus kasulikest bakteritest

Lactobacillus acidophilus on juba pikemat aega olnud kasutusel Jaapanis ja paljudes Lääne-Euroopa riikides. Nende riikide elanikud täiendavad sageli oma igapäevast toidulauda organismile vajalike toiduainetega, mis sisaldavad organismile kasulikke baktereid. Kahjuks ei meeldi USA elanikele sõna „bakter”, mis tundub neile negatiivne ja ohtlik. Seetõttu ei ole kõik tootjad nõus lisama oma toodetele nimetust Lactobacillus acidophilus. Kuid ajad muutuvad ja sellega ka inimeste harjumused, loomulikult positiivses ja tunnustavas suunas.

Kui tähelepanelikult uurida piimatoodete riiulit, siis leiate sealt mitu piimatoodet, millele on märgitud, et need sisaldavad tervisele kasulikke baktereid. Neid on võimalik valida vastavalt oma maitsele ja harjumustele, samuti kooskõlas oma igapäevaste toitumisharjumuste ja dieedi omapäraga.

Lactobacillus acidophilus'e tootmine

Lactobacillus acidophilus – head ja kasulikud bakterid, mida leidub igas inimorganismi seedekulglas. Tänu tänapäevastele võimalustele leidub neid ka mitmes piimatootes, sagedamini jogurtites ja teistes hapupiimatoodetes. Head bakterid on saadaval ka kuivatatult: kapslites, tablettide ja pulbritena, neid müüakse apteekides, mahetoodete ja toidulisandite kauplustes.

Tootjad kasvatavad Lactobacillus acidophilus'e kultuure mitte ainult piimas, vaid ka piimavabades toodetes. Neid kultuure kuivatatakse spetsiaalsetes tingimustes ning neist valmistatakse kapsleid, tablette või pulbreid. Tootmisprotsess on üsna keeruline, sest kaupluseletti jõudes peab Lactobacillus acidophilus elus olema. Üksnes elusad bakterid suudavad efektiivselt lahendada meie organismis olevaid probleeme.

Tootjad kasutavad mitut ettevaatusabinõud, sest bakterid, mis puutuvad kokku kõrge temperatuuri ja suure hapnikutasemega, hukkuvad. Bakterite kasvatamise algul külvatakse bakterialgeid tunduvalt rohkem, arvestades heade bakterite kaoga tootmise käigus.

Heade bakterite kasulik toime peensoolele

Peamine Lactobacillus acidophilus'e ülesanne on elada seedekulgla selles osas, mida me tunneme peensoole nime all. Mida rohkem on seal häid baktereid, seda vähem tekib organismile kahjulikke baktereid. Kui headel bakteritel ei lasta peensooles paljuneda, koguneb sinna kahjulikke baktereid, mis põhjustavad erinevaid seedehäireid ja soolehaigusi, nagu näiteks divertikuliit, samuti võib suureneda nakkuslik ja teraapiale mittealluva soolestiku limaskesta haigestumisrisk.

Head bakterid – organismi immuunsüsteemi toetajad

Peale selle, et kasulik bakter Lactobacillus acidophilus elab seedetraktis ja ei lase seal paljuneda organismile kahjulikel bakteritel, toodavad ja eritavad head bakterid ka veel aineid, mis toetavad organismi immuunsüsteemi. Lactobacillus acidophilus eritab toidu lõhustumise ajal vesinikperoksiidi, piimhapet ja paljusid teisi kõrvalprodukte.

Need pärsivadki kahjulike bakterite tegevust ja aitavad võidelda sooltehaigustega. Selles kahjulikele bakteritele ebasoodsas keskkonnas ei ole organismile mittevajalikud bakterid võimelised elama ning tänu sellele tagavad sooltes tervisliku mikrofloora ja kaitsevõime haiguste vastu.

Laktoosi talumatus

Tundub imelik, et miski, mis on toodetud piimaproduktidest, võib aidata vähendada laktoosi talumatuse sümptoome. Ja ometigi teeb Lactobacillus acidophilus just seda. Lactobacillus acidophilus osaleb seedeprotsessis ja toodab kõrvalprodukti, mida nimetatakse laktaasiks. Laktaas on ferment, mis lõhustab laktoosi ehk piimasuhkrut. Laktoosi talumatuse korral puudub organismist ensüüm laktaas ja seetõttu ei ole organism võimeline lõhustama toiduga saadud laktoosi.

Kui oma igapäevasesse toitu lisada Lactobacillus acidophilus't, siis on inimorganism võimeline lõhustama laktoosi ja nii vähenevad laktoositalumatuse sümptoomid. Inimene võib olla dieedil, mis võimaldab piimatoodete tarvitamist, sest need annavad tervisele olulist kasu – tugevdavad luid ja hambaid, soodustavad südame tööd, aitavad alandada kaalu.

Lactobacillus acidophilus aitab võidelda seenhaigustega

Vaatamata teistele positiivsetele omadustele, mida annab organismile koos toiduga saadud Lactobacillus acidophilus, on kasulikud bakterid oma häid omadusi tõestanud ka veel mujal – bakterid on võimelised aitama naisi, kes kannatavad seenhaiguste käes. Seent, mis põhjustab seenhaigusse haigestumist, nimetatakse Candida albicans.

Seen satub naise organismi ajal, kui väheneb Lactobacillus acidophilus'e hulk. Heade bakterite hulga vähenemist soodustab spermitsiidide kasutamine, rasestumisvastaste kreemide ja manustatavate antibiootikumide tarvitamine. Lactobacillus acidophilus'e ülekaal organismis hävitab Candida albicans'i baktereid, kaitstes naise organismi seenhaigustesse haigestumise eest.

Kokkuvõte kasust, mida annab bakter Lactobacillus acidophilus

  • Lactobacillus acidophilus tugevdab immuunsüsteemi.
  • Lactobacillus acidophilus'e taastamine organismis on oluline organismi puhastamise ajal ja pärast seda.
  • Lactobacillus acidophilus vähendab laktoositalumatuse sümptoome, sest toodab laktaasi, mis on vajalik toiduga saadud laktoosi lõhustamiseks.
  • Lactobacillus acidophilus kaitseb naise organismi seenhaigustesse haigestumise eest, mida põhjustab Candida albicans.
  • Apteekides, mahetoodete ja toidulisandite kauplustes on mitmesuguseid Lactobacillus acidophilus'e baktereid sisaldavaid tooteid olenevalt dieedi ja organismi erivajadustest.

Allikas: puristat.com