Suurem osa inimesi ei tea, et 70% MEIE ORGANISMI IMMUUNRAKKE ON KOONDUNUD SEEDETRAKTI. Seetõttu ongi nii tähtis toetada soolestiku loomuliku mikrofloora tasakaalu, mida ohustavad pidevalt erinevad tegurid  – stress, viirused, antibiootikumide tarvitamine, ebaõige toitumine, suitsetamine, alkohol jm. Soolestiku mikrofloora koostis on igal inimesel individuaalne. See võib elu kestel muutuda sõltuvalt toidusedelist, tervislikust seisundist ja keskkonnamõjudest.

Inimese soolestikus elab palju erinevaid nii “häid” kui ka “halbu” baktereid ja soolestiku mikrofloorat peetakse normaalseks siis, kui kõik need mikroorganismid on omavahel tasakaalus. Tasakaalu rikkumise korral hakkavad “halvad” bakterid soolestiku mikrofloorale negatiivset mõju avaldades kasvama ja paljunema. Areneb välja düsbakterioos ning organismis annavad ennast tunda mitmesugused häirivad ilmingud – gaasid kõhus, kõhulahtisus- või kinnisus, kõhupuhitus jm.

Kui kõrvalekaldeid soolestiku mikroflooras õigeaegselt ära ei hoita, võivad tekkida tõsised tervisehäired, mille hulka kuuluvad muuhulgas lipiidide ja kolesterooli ainevahetuse ebasoovitavad muutused, immuunsüsteemi nõrgenemine, nakatumine seennakkustesse ja hüpovitaminoos, ning kujuneda välja krooniline kurnatus.

Soolestiku mikrofloora tasakaalu taastamiseks võib ju pidada ranget dieeti, kuid tõhusamat ja kiiremat abi annavad sellised “häid” baktereid sisaldavad preparaadid nagu näiteks Lactobex® või lastele mõeldud Lactobex® Baby. Nad aitavad normaliseerida soolestiku mikrofloorat ja taastada kogu organismi normaalset tööd.